Fotografia przyrodnicza i krajoznawcza
Hubert Jasionowski, tel.: 89 624 36 39 Jesteś 156751 gościem na stronie

Od zawsze, jak sięgam pamięcią, aparat fotografi czny towarzyszyl mi w moim codziennym życiu. Fotografią przyrodniczą zajmuję się od ponad 40-tu lat.

Tematem moich fotografi i zawsze byla-i jest-przyroda, mgliste poranki, zachody slońca, dzikie zwierzęta. Szczególną sympatią darzę jednak ptaki.

Dużo czasu poswięcam obserwowaniu i dokumentowaniu okazów fauny i flory. Moje umilowane tereny fotograficznych bezkrwawych lowów to Mazury, a w szczególnosci Puszcza Piska i jej obrzeża. Teraz, kiedy jestem na emeryturze moge swój czas w pelni poświęcić temu, co jest moją życiową pasją, sposobem na odpoczynek i ucieczką od tej zwariowanej cywilizacji. Ciągle odkrywam i poznaje tajemnice przyrody z aparatem w ręku.

Przez wiele lat to, co uwiecznilem na blonie fotograficzneja obecnie na kartach pamięci-bylo i jest dla mnie zatrzymaniem chwili, przeżyc i emocji, a niejednokrotnie jedynym wspomnieniem tego, czego już nie ma-najczęściej przez ludzką glupotę i bezmyślność-niestety. Wlaśnie wtedy doceniam ogromną wartość dokumentalną zdjęć i coraz częściej z lezką w oku wspominam jak tu na Mazurach kiedyś bylo pięknie, panowala taka cisza, rosly i szumialy stare bory i lasy...

Fotografując moje ukochane Mazury, przeszedlem i przejechalem wiele kilometrów, przeżylem mnóstwo różnych przygód, a wszystko po to, by ocalić od zapomnienia to, co nieodwracalnie się zmienia lub ginie, a także w poszukiwaniu tego jedynego w swoim rodzaju "życiowego ujęcia".

Moja życiowa pasja jest bardzo emocjonująca, ale i trudna, bo wymaga ogromnej wytrwalości i cierpliwości

Wszelkie prawa zastrzeżone, wykorzystanie zamieszczonych materiałów i zdjęć w całości lub części wyłącznie za zgodą autora.
Stronę wykonał: Arkadiusz Stopa.